Portrety | Kontakt | Księga Gości | Archiwum


Nasze prace


Hymn Niepełnosprawnych

Kulejącego widziano anioła
Który po niebie swobodnie szybował
Wszystko się może zdarzyć! - wołał
Jeśli uwierzyć w siebie zdołasz!


Niepełnosprawni - normalna sprawa!
Niepełnosprawni - normalna rzecz!
Nie wszystkim dane zdrowie i sława
Nie można w życiu wszystkiego mieć!
Trudno bez skrzydeł orła udawać
Choć być nim zawsze trzeba chcieć!
Jesteśmy żywe sumienie bliźniego
Gorszego Boga najlepsze dzieci
A skoro nie ma Boga złego
Każdy z nas kiedyś w niebo wzleci!


Niepełnosprawni - normalna sprawa!
Niepełnosprawni - normalna rzecz!


Jak nas wspomóc


Pan Janusz Ryt w Klubie Honorowego Gościa

2018-03-05 21:00:53

klubW środę 21 lutego 2018 r. uczestników Świetlicy Terapeutycznej odwiedził bardzo sympatyczny gość, człowiek o wspaniałym sercu, wieloletni przyjaciel Kulejących Aniołów – pan Janusz Ryt. Wizyta odbyła się w ramach spotkań Klubu Honorowego Gościa.


Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Pan Janusz opowiedział nam o swoim życiu, o pracy zawodowej i o swoich pasjach. Dowiedzieliśmy się między innymi, że pan Janusz ma czterech synów, z zawodu jest architektem, a ulubione hobby pana Janusza to historia. Okresy historyczne, którymi nasz gość szczególnie się interesuje to średniowiecze, historia drugiej wojny światowej oraz historia Pszczyny i okolic. Pan Janusz przedstawił nam wiele ciekawostek, mówił na przykład o tym, że jedyną średniowieczną budowlą, która się zachowała do naszych czasów jest Łącka Grobla, która została usypana przez dwadzieścia lat przez kobiety oraz mężczyzn, którzy transportowali ziemię na własnych ramionach w koszykach.

W 2017 r. za wieloletnie wsparcie, pomoc i działalność na rzecz Stowarzyszenia, pan Janusz Ryt otrzymał tytuł Honorowego Wolontariusza Kulejących Aniołów. Raz jeszcze serdecznie gratulujemy i dziękujemy! Bardzo cieszymy się, że tak wspaniały człowiek należy do grona naszych Przyjaciół!

Uczestnicy spotkania, zadawali wiele pytań, na które nasz gość bardzo chętnie i wyczerpująco odpowiadał. W rozmowie z panem Januszem uczestniczyły również: Przewodnicząca Zarządu pani Krystyna Fuławka, kierownik Świetlicy pani Bogusława Bularz oraz Dyrektor DOREW pani Katarzyna Labus, które opowiedziały o naszym nowym Domu, naszych radościach i troskach oraz o naszych marzeniach. Przy tej okazji nasz gość udzielił nam bardzo cennych porad na temat pielęgnowania ogrodu. Okazało się więc, że ogrodnictwo to kolejna wielka pasja pana Janusza. Na zakończenie spotkania pan Janusz wpisał się do księgi gości oraz przyjął od nas skromny upominek.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować panu Januszowi za przybycie do naszego ośrodka oraz za wszelkie przejawy wsparcia i pomocy w trakcie realizacji budowy Domu Kulejących Aniołów!Galeria zdjęć (10)

Kliknij, aby powiększyć

<< Powrót

Copyright © PSOUU Koło w Pszczynie
All rights reserved Polityka Cookie

CMS Developed by Projektowanie stron Tychy | Designed by Magdalena Loska