Portrety | Kontakt | Księga Gości | Archiwum


Nasze prace


Hymn Niepełnosprawnych

Kulejącego widziano anioła
Który po niebie swobodnie szybował
Wszystko się może zdarzyć! - wołał
Jeśli uwierzyć w siebie zdołasz!


Niepełnosprawni - normalna sprawa!
Niepełnosprawni - normalna rzecz!
Nie wszystkim dane zdrowie i sława
Nie można w życiu wszystkiego mieć!
Trudno bez skrzydeł orła udawać
Choć być nim zawsze trzeba chcieć!
Jesteśmy żywe sumienie bliźniego
Gorszego Boga najlepsze dzieci
A skoro nie ma Boga złego
Każdy z nas kiedyś w niebo wzleci!


Niepełnosprawni - normalna sprawa!
Niepełnosprawni - normalna rzecz!


Jak nas wspomóc


Uroczyste otwarcie Domu Kulejących Aniołów!

2018-01-11 21:59:09

otwarcieDzień 6 stycznia 2018 r. - Święto Trzech Króli - to niezwykle ważna data w historii pszczyńskiego Koła PSONI! Tego dnia odbyło się uroczyste otwarcie naszego największego dzieła, nowej, profesjonalnej placówki dla osób niepełnosprawnych - Domu Kulejących Aniołów w Piasku!


Całemu wydarzeniu towarzyszyła wspaniała atmosfera, a w uroczystości wzięli udział: lokalne władze, sponsorzy, mnóstwo przyjaciół, pracownicy i rodziny Stowarzyszenia oraz osoby, które na co dzień wspierają nas dobrym słowem...

>>GALERIA ZDJĘĆ<<


Uroczystości rozpoczął bieg "KRÓLOWIE U BRAM ANIOŁÓW", w którym uczestniczyło około 700 osób. Na trasie biegu nie zabrakło akcentów związanych z przypadającym w tym dniu świętem. Każdy z uczestników na starcie koronę, jak na królów i królowe przystało... W zależności od kondycji, uczestnicy mieli do pokonania dystans 5 lub 10 km. Swoich sił mogli spróbować biegacze, rolkarze, osoby na wózkach inwalidzkich, a także miłośnicy chodzenia z kijami. W biegu uczestniczył znany dziennikarz - Kamil Durczok. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania, tak wiele osób chciało pomóc... Widok tylu miłośników sportu w czerwonych czapkach był naprawdę imponujący! Atmosfera wydarzenia wspaniała, mnóstwo pozytywnej energii! Wyniki biegu z podziałem na poszczególne kategorie dostępne są na stronie www.personalbest.pl/pl/.

Przed Domem Kulejących Aniołów powstała wyjątkowa rzeźba - Dominika Jarczok z Jankowic stworzyła lodowego anioła.

Wieczorem o godzinie 18.00 w Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piasku odprawiono uroczystą Mszę Świętą, po której odbył się wspaniały koncert kolędowy w wykonaniu fantastycznej i energetycznej Estrady Regionalnej "Równica" wraz z muzykiem grającym na instrumencie fletnia pana - Arturem Thomasem.

Po koncercie pani Krystyna Fuławka w imieniu Zarządu PSONI Koło w Pszczynie, wraz z organizatorami i samorządowcami, dokonała uroczystego przecięcia wstęgi. Zapłonęły duże ogniska, a w Domu Kulejących Aniołów dalej koncertował zespół "Równica" i Artur Thomas.

Wszystkie osoby, które tego dnia chciały zobaczyć efekty wieloletniej pracy, zostały zaproszone do Domu na poczęstunek. Na gości czekał fantastyczny tort, drobny upominek stworzony w naszej pracowni ceramicznej oraz pyszności przygotowane przez mamy naszych podopiecznych.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację biegu, panu Staroście Pawłowi Sadzy, fantastycznym sponsorom, patronom medialnym, mieszkańcom Piasku - super kibicom oraz oczywiście wszystkim wspaniałym zawodnikom!!!

Dziękujemy mieszkańcom Piasku, Pszczyny i okolic za wspólne uczestnictwo we Mszy Św. oraz wspólne świętowanie w Domu Kulejących Aniołów! Dziękujemy za każde dobre słowo i życzliwy gest!

Szczególne podziękowania składamy na ręce dwóch wyjątkowych panów, wielkich przyjaciół Kulejących Aniołów, inicjatorów całego wydarzenia - Jacka Kotajnego i Tomasza Bratka, którzy służyli nam swoim wsparciem oraz wykazali się ogromnym zaangażowaniem w realizację całego przedsięwzięcia!
Wielkie podziękowania składamy również na ręce Księdza Proboszcza Grzegorza Stephana!


W Nowym 2018 Roku życzymy Państwu wiele zdrowia, realizacji planów i zamierzeń, wiele pomyślności oraz błogosławieństwa Bożego na każdy nadchodzący dzień!

Autorzy zdjęć w galerii: PSONI Pszczyna; Bartosz Kubski.Galeria zdjęć (1)

Kliknij, aby powiększyć

<< Powrót

Copyright © PSOUU Koło w Pszczynie
All rights reserved Polityka Cookie

CMS Developed by Projektowanie stron Tychy | Designed by Magdalena Loska