Portrety | Kontakt | Księga Gości | Archiwum


Nasze prace


Hymn Niepełnosprawnych

Kulejącego widziano anioła
Który po niebie swobodnie szybował
Wszystko się może zdarzyć! - wołał
Jeśli uwierzyć w siebie zdołasz!


Niepełnosprawni - normalna sprawa!
Niepełnosprawni - normalna rzecz!
Nie wszystkim dane zdrowie i sława
Nie można w życiu wszystkiego mieć!
Trudno bez skrzydeł orła udawać
Choć być nim zawsze trzeba chcieć!
Jesteśmy żywe sumienie bliźniego
Gorszego Boga najlepsze dzieci
A skoro nie ma Boga złego
Każdy z nas kiedyś w niebo wzleci!


Niepełnosprawni - normalna sprawa!
Niepełnosprawni - normalna rzecz!


Jak nas wspomóc


Światełko Betlejemskie dla naszych Aniołów

2017-12-28 21:04:32

swiatelkoDnia 22 grudnia br., w Domu Kulejących Aniołów gościliśmy harcerzy z 27. Pszczyńskiej Drużyny Harcerzy Starszych TROP. Wizyta ta była bardzo wyjątkowa, ponieważ ci sympatyczni, młodzi ludzie przynieśli ze sobą Betlejemskie Światło Pokoju...


Każdego roku dziewczynka lub chłopiec odbiera Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie Światło transportowane jest do Wiednia gdzie płomień jest przekazywany przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich. Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od skautów słowackich. Harcerze i harcerki przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ do Danii.

W niedzielę 17 grudnia br. nasi goście wzięli udział w przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju w Krakowie. Światło zostało przywiezione do Pszczyny, a dzięki reprezentantom II Szczepu Harcerskiego CHMURA trafiło m.in. do naszego Stowarzyszenia!

W ciągu dwóch dni przed Świętami, harcerze i harcerki zanieśli Światło do lokalnych szkół, urzędów i  parafii, otrzymali je również wszyscy przyjaciele drużyny i szczepu. Przesłanie z Betlejem dotarło do wszystkich z nową mocą... trafiło wszędzie tam gdzie było potrzebne.

Podczas wizyty w Domu Kulejących Aniołów w Piasku, oprócz przekazania na ręce naszych podopiecznych Światełka Pokoju, odbyło się również wspólne kolędowanie.

Serdecznie dziękujemy młodym harcerzom za ten piękny gest oraz wspólne przeżywanie radości z Narodzenia Pańskiego!Galeria zdjęć (27)

Kliknij, aby powiększyć

<< Powrót

Copyright © PSOUU Koło w Pszczynie
All rights reserved Polityka Cookie

CMS Developed by Projektowanie stron Tychy | Designed by Magdalena Loska