Portrety | Kontakt | Księga Gości | Archiwum


Nasze prace


Hymn Niepełnosprawnych

Kulejącego widziano anioła
Który po niebie swobodnie szybował
Wszystko się może zdarzyć! - wołał
Jeśli uwierzyć w siebie zdołasz!


Niepełnosprawni - normalna sprawa!
Niepełnosprawni - normalna rzecz!
Nie wszystkim dane zdrowie i sława
Nie można w życiu wszystkiego mieć!
Trudno bez skrzydeł orła udawać
Choć być nim zawsze trzeba chcieć!
Jesteśmy żywe sumienie bliźniego
Gorszego Boga najlepsze dzieci
A skoro nie ma Boga złego
Każdy z nas kiedyś w niebo wzleci!


Niepełnosprawni - normalna sprawa!
Niepełnosprawni - normalna rzecz!


Jak nas wspomóc


V Spotkania z Muzyką Religijną

2017-11-13 16:30:24

spotkaniaDnia 26 października 2017 r., uczestnicy Świetlicy Terapeutycznej i uczniowie Dziennego Ośrodka wzięli udział w V Spotkaniach z Muzyką Religijną pn."Idziemy do nieba...". Spotkania, jak co roku, zorganizował Ośrodek Matka Boża Różańcowa w Pszczynie.


W wydarzeniu wzięli udział podopieczni z zaprzyjaźnionych placówek: Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie, Centrum Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży w Rudołtowicach, ze strony organizatorów - Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pszczynie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Pszczynie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Grzawie oraz podopieczni naszego Stowarzyszenia. Każda placówka miała przygotować piosenki o tematyce religijnej, miało to być radosne spotkanie z Bogiem...

To już nie pierwszy występ świetlicowego zespołu gospel . W tegorocznym występie podopieczni Świetlicy występowali w składzie Dorota, Irena, Agnieszka J., Paweł,  Łukasz, Agnieszka W., Ania, Krzysztof i Tomasz wspólnie z terapeutami. Na tym spotkaniu nie mogło zabraknąć również Pani Kierownik Świetlicy Terapeutycznej, która jak zwykle bardzo nas dopingowała.
Na tegorocznym Spotkaniu z Muzyką Religijną świetlicowy chór gospel zaprezentował następujące utwory: "Ci co zaufali Panu", "Boża miłość jak rzeka", "Na jeziorze wielka burza", "Święty uśmiechnięty".
Dla podopiecznych Świetlicy występ w czwartkowe przedpołudnie na warsztatach w Pszczynie, spotkanie z muzyką religijną, było nie tylko spotkaniem z przyjaciółmi ale również w pewnym sensie rozmową z Bogiem.

Uczniowie DOREW wystąpili w składzie: Paulinka, Emilka, Agatka, Adrian, Szymon oraz Krzysiu. Dzieci zaśpiewały cztery utwory: "Chwalę Ciebie Panie", "Taki mały, taki duży", Oddaj brzemię Jezusowi" oraz "Dziękuję Ci". Artystom akompaniowali pan Kaziu na gitarze i pani Stasia na skrzypcach. Tak jak w roku ubiegłym, nasi uczniowie zaśpiewali również wspólnie ze swoimi przyjaciółmi z Ośrodka w Rudołtowicach.

Całe Spotkania przebiegły w niezwykłej atmosferze. Poprzez śpiew i wspólną modlitwę prosiliśmy, dziękowaliśmy i wielbiliśmy Boga... Na zakończenie każda placówka otrzymała pamiątkowe podziękowania oraz prezent.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz wspaniale, wspólnie spędzony czas!

[Fragment artykułu o występie uczestników Świetlicy przygotował Tomasz Buczek]Galeria zdjęć (34)

Kliknij, aby powiększyć

<< Powrót

Copyright © PSOUU Koło w Pszczynie
All rights reserved Polityka Cookie

CMS Developed by Projektowanie stron Tychy | Designed by Magdalena Loska