Portrety | Kontakt | Księga Gości | Archiwum


Nasze prace


Hymn Niepełnosprawnych

Kulejącego widziano anioła
Który po niebie swobodnie szybował
Wszystko się może zdarzyć! - wołał
Jeśli uwierzyć w siebie zdołasz!


Niepełnosprawni - normalna sprawa!
Niepełnosprawni - normalna rzecz!
Nie wszystkim dane zdrowie i sława
Nie można w życiu wszystkiego mieć!
Trudno bez skrzydeł orła udawać
Choć być nim zawsze trzeba chcieć!
Jesteśmy żywe sumienie bliźniego
Gorszego Boga najlepsze dzieci
A skoro nie ma Boga złego
Każdy z nas kiedyś w niebo wzleci!


Niepełnosprawni - normalna sprawa!
Niepełnosprawni - normalna rzecz!


Jak nas wspomóc


Dziękujemy wolontariuszom z Popharma S.A.!!!

2017-10-10 19:31:37

remontJuż po raz trzeci wspaniali ludzie z Zakładów Farmaceutycznych Polpharma S.A. zaangażowali się w pomoc naszemu Stowarzyszeniu. Tym razem pomoc została ukierunkowana na konkretną rodzinę - niepełnosprawnego intelektualnie Pawła i jego mamę. Wolontariusze wyremontowali zajmowane przez rodzinę mieszkanie socjalne.


Projekt, który realizowali pracownicy - wolontariusze firmy Polpharma nosił nazwę: "W drodze ku godności - poprawa jakości życia głęboko niepełnosprawnego chłopaka i jego matki poprzez remont zajmowanego mieszkania socjalnego".

Zgodnie z celem i założeniami projektu zakupiono niezbędne materiały budowlane oraz przeprowadzono podstawowe prace remontowe w mieszkaniu Pawła i jego mamy: w pokoju, w kuchni i w łazience odgrzybiono ściany, zagipsowano dziury i nierówności w ścianach. Ściany dwukrotnie pomalowano farbą, w kuchni zostały położone płytki ścienne. Przy okazji remontu udrożnione zostały przewody kominowe i wentylacyjne. W pokoju została położona wykładzina PCV. Zarówno do pokoju, jak i kuchni, zakupiono nowe oświetlenie wraz z osprzętem. W całym mieszkaniu wymienione zostały wszystkie wyłączniki i gniazdka. W łazience zamontowano elementy uzupełniające wyposażenia: wieszak na ręczniki, półkę pod lustro oraz nowe lustro. Na oknach kuchennych zamontowano nowe rolety materiałowe.

Dzięki wykonanym pracom, mieszkanie Pawła i jego mamy stało się przytulnym i estetycznym miejscem. Mieszkańcy zyskali godne warunki do codziennego życia oraz nowych przyjaciół - wolontariuszy Polpharmy, którzy z ogromnym zrozumieniem i zaangażowaniem podejmowali się wszystkich prac.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom z firmy Polpharma S.A. za ogromne zaangażowanie, otwartość i pomoc! Doświadczyliśmy ogromu życzliwości, zrozumienia i otwartości serca - tak ważnych dla każdego człowieka obcującego na co dzień z niepełnosprawnością. Dla takich właśnie chwil warto pomagać...Galeria zdjęć (33)

Kliknij, aby powiększyć

<< Powrót

Copyright © PSOUU Koło w Pszczynie
All rights reserved Polityka Cookie

CMS Developed by Projektowanie stron Tychy | Designed by Magdalena Loska