Portrety | Kontakt | Księga Gości | Archiwum


Nasze prace


Hymn Niepełnosprawnych

Kulejącego widziano anioła
Który po niebie swobodnie szybował
Wszystko się może zdarzyć! - wołał
Jeśli uwierzyć w siebie zdołasz!


Niepełnosprawni - normalna sprawa!
Niepełnosprawni - normalna rzecz!
Nie wszystkim dane zdrowie i sława
Nie można w życiu wszystkiego mieć!
Trudno bez skrzydeł orła udawać
Choć być nim zawsze trzeba chcieć!
Jesteśmy żywe sumienie bliźniego
Gorszego Boga najlepsze dzieci
A skoro nie ma Boga złego
Każdy z nas kiedyś w niebo wzleci!


Niepełnosprawni - normalna sprawa!
Niepełnosprawni - normalna rzecz!


Jak nas wspomóc


XV Międzyośrodkowe Zawody Sportowe dla Osób Niepełnosprawnych

2017-09-24 20:38:32

zawodyW połowie września br. odbyły się eliminacje do jubileuszowej edycji Międzyośrodkowych Zawodów Sportowych Dla Osób Niepełnosprawnych. Zawodnicy z 35 placówek z terenu województwa śląskiego walczyli o przechodni puchar Starosty Pszczyńskiego. W sportowej rywalizacji, jak co roku, nie zabrakło naszych zawodników!


W pierwszych eliminacjach, które odbyły się 12 września, o wejście do finału rywalizowało 11 drużyn. Tego dnia udział w eliminacjach wzięli podopieczni Świetlicy Terapeutycznej. Drużynę Świetlicy reprezentowali: Dorota, Marzena, Agnieszka, Paweł L., Paweł W., Łukasz, Krzysztof, Jarosław oraz Tomasz, a trenerami zespołu byli pani Halina i pan Wojtek..

W drugich eliminacjach, które rozegrano 15 września, do finału zakwalifikowały się drużyny: ŚDS Knurów, WTZ Czerwionka Leszczyny, WTZ Chełmek oraz drużyna gospodarzy ŚDS Pszczyna.

Natomiast w trzecim dniu eliminacji, które odbyły się 20 września br., udział wzięli uczniowie Dziennego Ośrodka. Drużyna DOREW wystąpiła w składzie: Kamil, Paulina, Emilka, Szymon, Michael, Damian, Adrian, Mateusz oraz Wojtek L., pod czujnym okiem naszych fizjoterapeutów.

Po ceremonii otwarcia zawodów rozpoczęła się sportowa rywalizacja w konkurencjach przygotowanych przez organizatorów. Uczestnicy walczyli w sześciu konkurencjach indywidualnych medalowych, tj. biceps Gołoty, labirynt, wykop butem, wyścig pokoju, skaczące piłeczki, mocarz oraz w 6-ciu konkurencjach drużynowych medalowych: płetwak, jaka to melodia, tor przeszkód, dmuchany kubek, skoki szczęścia, wyścig z rzutem do kosza. Przed przerwą odbyła się także konkurencja niemedalowa, w której brała udział cała drużyna: Pseudo – Bilard.

Po wszystkich konkurencjach medalowych odbyła się godzinna przerwa na posiłek dla uczestników oraz dla Jury na podliczenie punktów z pierwszej połowy zawodów.

W drugiej części zawodów drużyny rywalizowały ze sobą w konkurencjach niemedalowych: „Zygzak”, „Pociąg z balonami” oraz wyścigi: „Wyścig ze smokiem”, „Tańcowała łyżka z nitką”, „Klamerki”.

Po zakończonych zabawach i wyścigach podopieczni placówek zostali nagrodzeni za konkurencje indywidualne. Natomiast punkty zdobyte podczas całych zawodów zostały zsumowane i trzy najlepsze drużyny otrzymały możliwość uczestnictwa w rozgrywkach finałowych o Puchar Przechodni Starosty Pszczyńskiego.

Mimo, że żadna z naszych drużyn nie zakwalifikowała się do ścisłego finału, jak zwykle nasi podopieczni dali z siebie wszystko! Za wspaniałą sportową postawę i zdrową rywalizację wszyscy otrzymali medale, a cała drużyna dyplom i statuetkę.

Nagrodzeni zostali również zawodnicy indywidualni:
z drużyny Świetlicy Terapeutycznej:
Złoty medal:
- Tomasz Buczek w konkurencji "Jaka to melodia";
Brązowy medal:
- Jarosław Wrześniewski w konkurencji "Biceps Gołoty".
z drużyny Dziennego Ośrodka:
Srebrny medal:
- Szymon Dudek– w konkurencji „Wyścig pokoju” (II grupa sprawnościowa);

Wielkie brawa i gratulacje!!!

Cała impreza przebiegła w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Organizatorzy zapewnili zawodnikom jak i opiekunom wiele pozytywnych wrażeń i mnóstwo dobrej zabawy.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i świetną, sportową zabawę!Galeria zdjęć (88)

Kliknij, aby powiększyć

<< Powrót

Copyright © PSOUU Koło w Pszczynie
All rights reserved Polityka Cookie

CMS Developed by Projektowanie stron Tychy | Designed by Magdalena Loska