Portrety | Kontakt | Księga Gości | Archiwum


Nasze prace


Hymn Niepełnosprawnych

Kulejącego widziano anioła
Który po niebie swobodnie szybował
Wszystko się może zdarzyć! - wołał
Jeśli uwierzyć w siebie zdołasz!


Niepełnosprawni - normalna sprawa!
Niepełnosprawni - normalna rzecz!
Nie wszystkim dane zdrowie i sława
Nie można w życiu wszystkiego mieć!
Trudno bez skrzydeł orła udawać
Choć być nim zawsze trzeba chcieć!
Jesteśmy żywe sumienie bliźniego
Gorszego Boga najlepsze dzieci
A skoro nie ma Boga złego
Każdy z nas kiedyś w niebo wzleci!


Niepełnosprawni - normalna sprawa!
Niepełnosprawni - normalna rzecz!


Jak nas wspomóc


Urodzinowa Msza Święta ks. Józefa Marka

2017-06-08 06:02:13

mszanaW niedzielę 21 maja 2017 r., podopieczni Stowarzyszenia wraz ze swoimi rodzicami wybrali się do Mszany Dolnej, gdzie odbyła się msza urodzinowa za zdrowie naszego wieloletniego, wspaniałego przyjaciela - księdza Józefa Marka.


Ksiądz Józef Marek obchodził niedawno urodziny. Była to świetna okazja, by spotkać się, wspólnie spędzić czas, porozmawiać... Msza Święta odbyła się w kaplicy przy nowobudowanej Parafii w Mszanie Dolnej. Ksiądz Marek nie ukrywał swojego wielkiego wzruszenia widząc tak licznie przybyłych gości z Pszczyny.

Dla księdza były przygotowane kwiaty, które wręczyła Anita, a Wojtek - nasz mistrz w beatbox'ie - wykonał swój własny utwór. Przewodnicząca Zarządu Koła - pani Krystyna Fuławka opowiedziała kilka słów o naszym przyjacielu, o tym jak uczył bycia rodzicem dziecka niepełnosprawnego, jak organizował pielgrzymki, udzielał naszym dzieciom sakramentów, był naszym duchowym przewodnikiem... Za wszystko co dla nas zdrobił - z całego serca dziękujemy!!!

Po Mszy ksiądz Marek zaprosił wszystkich na grilla do swojego domu. Była to okazja do spokojnej rozmowy i wielu wspomnień. Obiecaliśmy, że będziemy częściej przyjeżdżać i odwiedzać księdza...

Na zakończenie uczestnicy wycieczki wybrali się do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej. Można tu odnaleźć spokój, którego każdy z nas tak bardzo potrzebuje, a jednocześnie wyprosić wiele łask za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej. W tym właśnie wyjątkowym miejscu odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich podopiecznych Stowarzyszenia, ich rodziców oraz pracowników placówek.Galeria zdjęć (56)

Kliknij, aby powiększyć

<< Powrót

Copyright © PSOUU Koło w Pszczynie
All rights reserved Polityka Cookie

CMS Developed by Projektowanie stron Tychy | Designed by Magdalena Loska