Portrety | Kontakt | Księga Gości | Archiwum


Nasze prace


Hymn Niepełnosprawnych

Kulejącego widziano anioła
Który po niebie swobodnie szybował
Wszystko się może zdarzyć! - wołał
Jeśli uwierzyć w siebie zdołasz!


Niepełnosprawni - normalna sprawa!
Niepełnosprawni - normalna rzecz!
Nie wszystkim dane zdrowie i sława
Nie można w życiu wszystkiego mieć!
Trudno bez skrzydeł orła udawać
Choć być nim zawsze trzeba chcieć!
Jesteśmy żywe sumienie bliźniego
Gorszego Boga najlepsze dzieci
A skoro nie ma Boga złego
Każdy z nas kiedyś w niebo wzleci!


Niepełnosprawni - normalna sprawa!
Niepełnosprawni - normalna rzecz!


Jak nas wspomóc


Trwają zapisy na rok szkolny 2017/2018!

2017-03-19 15:57:26

nabórOgłaszamy zapisy do DZIENNEGO OŚRODKA REHABILITACYJNO - EDUKACYJNO - WYCHOWAWCZEGO na rok szkolny 2017/2018! Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą edukacji, rehabilitacji i specjalistycznych terapii.


Ośrodek przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim, ze sprzężeniami (niepełnosprawność ruchowa, autyzm, niedosłuch, niedowidzenie) oraz schorzeniami neurologicznymi, w wieku od 3 (rocznik 2014) do 25 lat.

JUŻ WKRÓTCE PRZENOSIMY SIĘ DO NOWEGO, PROFESJONALNIE WYPOSAŻONEGO OBIEKTU, gdzie dla potrzeb naszych uczniów uruchamiamy nowoczesne, specjalistyczne sale i gabinety, m.in. Salę Doświadczania Świata, salę do terapii Integracji Sensorycznej, gabinet hydromasażu, salę do kinezyterapii i wiele innych.
Adres nowej placówki: 43-211 Piasek, ul. Dworcowa 27.

Ośrodek posiada status niepublicznej placówki oświatowej. Jest także ośrodkiem wielospecjalistycznej rehabilitacji medycznej i ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, wychowankom zapewnia kompleksową, NIEODPŁATNĄ POMOC:
- wychowanie przedszkolne w grupach przedszkolnych;
- nauczanie w grupach szkolnych i zajęcia rewalidacyjno – wychowawcze zespołowe;
oraz zajęcia specjalistyczne z zakresu:
- terapii oraz diagnozy psychologicznej;
- terapii oraz diagnozy logopedycznej/neurologopedycznej;
- rehabilitacji ruchowej (oferujemy kinezyterapię, hydroterapię, magnetostymulację, NDT Bobath, światłolecznictwo, masaż, kinesiotaping, pomoc w doborze sprzętu rehabilitacyjnego);
- terapii zajęciowej;
- hipoterapii i dogoterapii.

Zajęcia są prowadzone metodami: Dobrego Startu M. Bogdanowicz, arteterapii, Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, terapii Integracji Sensorycznej, Neurosensomotorycznej Integracji Odruchów S. Masgutovej i wieloma innymi oraz metodami komunikacji alternatywnej (Makaton, piktogramy).

Zajęcia prowadzone są również w:
- krytej pływalni w Woli - Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miedźnej;
- krytej pływalni Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach - Zdroju;
- hali sportowej "Iskra" w Pszczynie;
- jaskini solnej w Goczałkowicach - Zdroju.

Oferujemy także opiekę pielęgniarską, opiekę lekarską neurologa dziecięcego, lekarza rehabilitacji medycznej oraz pediatry.

Kadra DOREW to wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem: nauczyciele - oligofrenopedagodzy, psycholodzy, logopedzi, neurologopedzi, fizjoterapeuci, lekarze, terapeuci zajęciowi, pielęgniarki i opiekunowie dziecięcy.

Proces edukacji i rehabilitacji jest dostosowany do indywidualnych możliwości i potrzeb każdego ucznia. Specjaliści wspólnie opracowują INDYWIDUALNY, KOMPLEKSOWY PROGRAM NAUCZANIA I REHABILITACJI, oparty o wcześniejszą, wielospecjalistyczną diagnozę.

Praca z podopiecznymi przebiega w ścisłej współpracy z rodzicami, którzy współuczestniczą w tworzeniu indywidualnych programów, w prowadzeniu specjalistycznych oddziaływań, które kontynuują w domach. Na terenie placówki organizujemy dla rodziców zajęcia instruktażowe, lekcje pokazowe, pokazy sprzętu rehabilitacyjnego.

Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00 przez cały rok - ośrodek zapewnia opiekę również w okresie wakacji i ferii zimowych. Uczniowie korzystają ze specjalistycznego sprzętu, nowoczesnych pomocy dydaktycznych i programów komputerowych.

Posiadamy własny tabor samochodowy - podopiecznym zapewnia się codziennie dowóz na zajęcia i odwóz do domów dwoma busami Ośrodka. W ramach pobytu w placówce dzieci korzystają z dwóch posiłków dziennie - śniadania i obiadu. Istnieje również możliwość dostosowania posiłków do codziennej diety dziecka.

Całość świadczonych usług jest nieodpłatna!


Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 0-32/210-48-47 lub osobiście w naszej siedzibie przy ul. Antesa 1.


W MIESIĄCACH KWIECIEŃ-MAJ ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE KONSULTACJE ORAZ DIAGNOZĘ DZIECKA. ZAPISY POD NUMEREM TELEFONU 0-32/210-48-47.

BY ZAPISAĆ DZIECKO DO NASZEJ PLACÓWKI, WYSTARCZY POSIADAĆ ORZECZENIE Z PORADNI PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ O POTRZEBIE KSZTAŁCENIA SPECJALNEGO LUB POTRZEBIE ZAJĘĆ REWALIDACYJNO - WYCHOWAWCZYCH.
WSZYSTKIE POZOSTAŁE DOKUMENTY POMOŻEMY WYPEŁNIĆ NA MIEJSCU.


                                             Serdecznie zapraszamy!!!


plakatGaleria zdjęć (1)

Kliknij, aby powiększyć

<< Powrót

Copyright © PSOUU Koło w Pszczynie
All rights reserved Polityka Cookie

CMS Developed by Projektowanie stron Tychy | Designed by Magdalena Loska