Portrety | Kontakt | Księga Gości | Archiwum


Nasze prace


Hymn Niepełnosprawnych

Kulejącego widziano anioła
Który po niebie swobodnie szybował
Wszystko się może zdarzyć! - wołał
Jeśli uwierzyć w siebie zdołasz!


Niepełnosprawni - normalna sprawa!
Niepełnosprawni - normalna rzecz!
Nie wszystkim dane zdrowie i sława
Nie można w życiu wszystkiego mieć!
Trudno bez skrzydeł orła udawać
Choć być nim zawsze trzeba chcieć!
Jesteśmy żywe sumienie bliźniego
Gorszego Boga najlepsze dzieci
A skoro nie ma Boga złego
Każdy z nas kiedyś w niebo wzleci!


Niepełnosprawni - normalna sprawa!
Niepełnosprawni - normalna rzecz!


Jak nas wspomóc


Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy - Oferta

DZIENNY OŚRODEK REHABILITACYJNO - EDUKACYJNO - WYCHOWAWCZY
43-200 PSZCZYNA UL. ANTESA 1
TEL. 0-32/ 210-48-47
E-MAIL: dorw@alpha.pl

Dyrektor: mgr Katarzyna Labus
Wicedyrektor: mgr Barbara Gierusz

>>Statut DOREW<<

Ośrodek przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym (od umiarkowanego po głębokie), sprzężonymi kalectwami narządu ruchu, schorzeniami neurologicznymi, w wieku od 3 do 25 lat. Obecnie z pomocy placówki korzysta 50 osób z terenu Powiatu Pszczyńskiego (Pszczyny, Suszca, Miedźnej, Goczałkowic – Zdroju), Powiatu Bielskiego (Czechowic – Dziedzic) i Oświęcimskiego (Brzeszcze).Placówka posiada status niepublicznej placówki oświatowej. Jest także ośrodkiem wielospecjalistycznej rehabilitacji medycznej i ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki czemu swoim podopiecznym zapewnia kompleksową, nieodpłatną pomoc:
- realizację obowiązku szkolnego - nauczanie;
- terapię, diagnozę psychologiczną i logopedyczną;
- terapię zajęciową;
- rehabilitację ruchową: kinezyterapię, hydroterapię, magnetostymulację, światłolecznictwo, masaż, kinesiotaping, w ramach której zajęcia realizowane są m.in. dwa razy w tygodniu na basenie i na Hali Sportowej ISKRA;
- opiekę pielęgniarską;
- opiekę lekarską neurologa dziecięcego, lekarza rehabilitacji medycznej i pediatry, a także:
- zajęcia z zakresu hipoterapii i dogoterapii;
- zajęcia w jaskini solnej.

W bieżącym roku oraz w latach poprzednich realizację programów rehabilitacyjno - terapeutycznych oraz dowozu podopiecznych wspierają Urzędy Gmin: Pszczyna, Miedźna, Goczałkowice - Zdrój, Czechowice - Dziedzice i Suszec.

>>PRAWA PACJENTA<<

dorew 1
Nasi podopieczni rozwijają swoje zainteresowania i umiejętności uczestnicząc w sekcjach działających w placówce, gdzie pod okiem terapeutów realizują swoje marzenia – przygotowują się do występów artystycznych, do udziału w zawodach sportowych, dają upust swojej wyobraźni tworząc jedyne w swoim rodzaju "dzieła sztuki". Wszystkie te działania prowadzone są w ramach sekcji artystycznej, plastycznej i sportowej.

dorew 2
Kadra DOREW to wykwalifikowani specjaliści: nauczyciele - terapeuci, psycholodzy, logopedzi, fizjoterapeuci, lekarze, terapeuci zajęciowi, pielęgniarki i opiekunowie dziecięcy.

dorew 3
Naszym podopiecznym zapewniamy też aktywny udział w życiu społecznym – być wśród innych, poznawać otoczenie to podstawa godnego życia i wyraz równości praw. I tak nasze dzieci aktywnie uczestniczą w imprezach sportowych i kulturalnych o charakterze lokalnym i ogólnopolskim; wyjeżdżają na wycieczki rekreacyjne, edukacyjne, odwiedzają miejsca użyteczności publicznej.

dorew 4
Wciąż budujemy współpracę ze zdrowymi rówieśnikami ze szkół macierzystych i innych placówek dla osób niepełnosprawnych – wspólnie się bawimy, rywalizujemy, spędzamy wolny czas.

dorew 5
Praca z podopiecznymi przebiega w ścisłej współpracy z rodzicami, którzy współuczestniczą w tworzeniu indywidualnych programów, w prowadzeniu specjalistycznych oddziaływań, które kontynuują w domach. Wspólnie z rodzicami wyjeżdżamy na wycieczki, bawimy się na piknikach integracyjnych, rozwiązujemy trudne dla placówki sprawy.

dorew 6
Ośrodek dysponuje w pełni wyposażoną bazą lokalową dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz terenem zielonym wokół budynku.

Podopiecznym zapewnia się codziennie dowóz na zajęcia i odwóz do domów dwoma busami Ośrodka. W ramach pobytu w placówce dzieci korzystają z dwóch posiłków dziennie - śniadania i obiadu. Całość świadczonych usług jest nieodpłatna.

dorew 7
Jesteśmy otwarci na wolontariuszy, z którymi systematycznie współpracujemy - są dla nas prawdziwymi przyjaciółmi, którzy rozumieją potrzeby naszych dzieci i żywo na nie reagują.

Ośrodek jest także otwarty dla wszystkich, którzy pragną poznać nasze dzieci, wnieść w ich życie radość i wspomóc w codziennych trudach pokonywania niepełnosprawności.

Finansowanie placówki: Powiat Pszczyński, Gmina Pszczyna, Kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, Urząd Miasta Czechowice, Urząd Miasta Suszec, Urząd Gminy Miedźna, Urząd Gminy Goczałkowice-Zdrój.Zobacz zdjęcia >>
Copyright © PSOUU Koło w Pszczynie
All rights reserved Polityka Cookie

CMS Developed by Projektowanie stron Tychy | Designed by Magdalena Loska